BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Çok Önemli.

2 posters
YazarMesaj
mirsehan
TİGİN
TİGİN

Çok Önemli. Empty
MesajKonu: Çok Önemli.   Çok Önemli. Icon_minitimeSalı Mayıs 18, 2010 1:59 pm

Merhaba,
Türkçe' mize gösterdiğiniz yaklaşımı takdir ediyorum. Ancak bu yansıya eklemelerde bulunan aradaşlarımız ' Falan kişinin FUUUL albumü' gibi,hiç bir şekilde Türkçe' mize uymayan bir şekilde başlıklar açmışlar. Bu başlıkları ya düzeltelim ya silelim ama bir şekilde bu arkadaşlarımızı uyaralım.
Bir diğer konu, bu yansıyı hazırlayan arkadaşlarımızın kullandıkları renk seçenekleri. Türkçe' miz ve dünyaya iz bırakan geçmişimizi hiç yansıtmıyor. Ak bir geçmiş ve yine aynı aklıktaki ulus yapımızı anlatırken daha can alıcı daha aydınlık renkler ile daha güzel bir uyum sergiler diye düşünüyorum.
Bir üçüncü konu ise , bilginiz dahilindedir mutlaka,Microsoft ürünü Windows işletim sistemi ve bileşenleri programlar bütünü ile kapalı kaynak kodlu, güvenlik açıkları fazlasıyla insanı tedirgin eder derecede ve de kullanıcıyı sınırlayıcı olması sebebi ile sıkıntılara sebep olmaktadır. Tubitak/Ueka nın geliştirdiği, Linux çekirdekli bir işletim sistemi olan Pardus, bütünü ile açık kaynak kodlu, özgür ve kullanıcıyı hiç bir şekilde sınırlandırmaması ile ve ücretsiz olması sebebi ile, güvenlik konusunda asla bir sıkıntıya yol açmaması sebebiyle ilk olarak Milli Savunma Bakanlığı'nda ,sonra da Emniyet Birimlerimizde güvenle ve bütün birimlerde kullanılmaya başlanmıştır. Son kullanıcı düzeyinde kişisel bilgisayarlarda da artık hatırı sayılır bir kabul görmüş ve gün be gün kullanıcı sayısı artmaya başlamıştır.
Bu her şeyden önce ulusal çıkarlarımız adına sevindirici bir adımdır. Ülkücü fikriyatı savunan her birey ve kuruluşun da , Bill Gates ürünü virus ve truva atlarının bolca kol gezdiği sistemleri bir an önce bırakıp , kendi çocuklarımızın geliştirdiği Pardus u kullanması elzemdir diye düşünüyorum.
Bu vesile ile bu açık duyuruya gerek Bozkurtlar Otağı yöneticilerinin gerekse aynı doğrultudaki diğer sayfaların bu konuya özen göstereceğini ümit ediyorum.
Hatta bu bağlamda, bütün Ülküdaşlarımızdan, hazırladıkları bu sayfalarda Pardus ile ilgili müstakil bir başlık açmalarını ve her üyeye ve eş dost üye olmayan herkese bunun duyurulması hususunu özellikle rica ediyorum
Selam ve saygılarımda.
Ecz. Yusuf Faruk DOĞAN
3 HiLAL
KAĞAN
Çok Önemli. Turan3
3 HiLAL

. : ADMİN

Çok Önemli. Empty
MesajKonu: Geri: Çok Önemli.   Çok Önemli. Icon_minitimeSalı Mayıs 18, 2010 8:48 pm

Ülküdaşım; öncelikle duyarlılığından dolayı teşekkür ederim. Yönetici arkadaşlarla bu konular üzerinde çalışmalarımız başlamıştır. En kısa zamanda gerekli düzenlemeler yapılacaktır. Sizler gibi değerli ülküdaşlarımızı aramızda görmek bizi ziyadesiyle memnun etti . İnşallah birlikteliğimiz daim olur.
mirsehan
TİGİN
TİGİN

Çok Önemli. Empty
MesajKonu: Geri: Çok Önemli.   Çok Önemli. Icon_minitimePerş. Mayıs 20, 2010 8:05 am

Çok memnun oldum cevabınıza. Hatta ilk adımı atmışsınız bile.Şu an yazdığım yanıt bölümü beyaz ki bu çok sevindirici. İleti yanıtları için açılan pencerelere 'thanks' ve 'quote', bunların da ve tüm alanlarda sadece ve sadece kendi Türkçe' mizi kullanmakta yarar var diye düşünüyorum.
Pardus konusunda özellikle ısrar ediyorum.Sebebi ise kısaca şu şekilde özetlenebilir; Ben bireysel olarak ulaşabileceğim kişi sayısı sınırlı, ancak sizin ve sizin gibi ağ üzerinde yayın yapan arkadaşlarımızın , hazırladıkları sayfalarda bu konuya ilişkin müstakil bir başlık açmaları ve bütün üyelerini bu doğrultuda yönlendirmeleri hatırı sayılır bir artış gösterecektir. Gönül isterdi ki hem siyasi yapılanmamızda yer alan ülküdaşlarımızın, hem Ocak larda görev alan arkadaşlarımızın bu konuya özellikle hassasiyet göstersinler ve bir tek Türk Milliyetçisi Ülkücü kardeşlerimizin bilgisayarlarında bile Bill Gates ürünü bulunmasın.
Ümit edelim o günler de gelsin.
Selam ile.
3 HiLAL
KAĞAN
Çok Önemli. Turan3
3 HiLAL

Çok Önemli. Empty
MesajKonu: Geri: Çok Önemli.   Çok Önemli. Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 6:19 pm

Pardus yazılımını tanıtmak için forum sayfamızın sağına reklam afişi yerleştirdim. İlgilenen ülküdaşlarımız Pardus kurulumu ve kullanımı hakkında oradan bilgi alabilirler. Pardus yazılımının tanıtımını kendiniz ayrıca yapmak isterseniz Pardus için forumda bir bölüm açabilirim.
Sitedeki diğer yabancı kelimelerin düzenlemesi için yakın zamanda çalışmalar yapılacaktır.
İlginizden dolayı teşekkür ederiz....
mirsehan
TİGİN
TİGİN

Çok Önemli. Empty
MesajKonu: Geri: Çok Önemli.   Çok Önemli. Icon_minitimeÇarş. Haz. 09, 2010 11:13 pm

Merhaba. Çok sevindim yaklaşımınıza. Pardus' un yaygınlaşması için elimden geleni yapmaya hazırım sevgili kardeşim. Bunun için bir başlık açmayı düşünmeniz de çok güzel. İcab ederse MSN ile de elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Bütün Ülkücü kardeşlerimin bilgisayarlarında, bütün kurumsal birimlerimizde de İnşaallah Pardus' u görmek isteriz. Bill Gates ve Microsoft ürünlerinden kurtulmak bir an önce ulusal sermayeye destek olunması en başta Milliyetçi düşüncenin bir gereğidir.
Selametle.
3 HiLAL
KAĞAN
Çok Önemli. Turan3
3 HiLAL

Çok Önemli. Empty
MesajKonu: Geri: Çok Önemli.   Çok Önemli. Icon_minitimeC.tesi Haz. 12, 2010 9:34 pm

Ülküdaşım forumumuzun bilgisayar ve internet bölümüne Pardus için bölüm ekledim. Paylaşımlarınızla ülküdaşlarımıza faydalı olacağınızdan şüphem yok.

Çok Önemli.
1 sayfadaki 1 sayfası