BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Neden Pardus?

3 posters
YazarMesaj
mirsehan
TİGİN
TİGİN

Neden Pardus? Empty
MesajKonu: Neden Pardus?   Neden Pardus? Icon_minitimePaz Haz. 13, 2010 7:22 pm

Merhaba arkadaşlar.
Herkesin bilgisi dahilindedir ki Microsoft ürünü olan Windows sürümleri, gerek sürekli virus ve truva atı gibi güvenlik zaaflarına sebep olması, gerek bütünüyle kapalı kaynak kodlarında son kullanıcıya verilmesi ile son kullanıcının özgürlüklerini sınırlandırması, en önemlisi de , bünyesinde, ne iş yaptığını sadece Bill Gates ve çalışanlarının bildiği bir takım gizli yazılımlar barındırması ile hep soru işaretleri taşımıştır. Kullanıcı lisans ücreti adında ödediği paranın sadece 'kullanım sözleşmesi' için ödediğini, Windows İşletim Sistemi' nin hiç bir koduna müdahele edemiyeceğini çoğu kez bilmemektedir.

Oysa 'Özgür Yazılım Dünyası' açısından durum bunun tam tersidir. Özgür yazılım adıyla da bilinen Linux çekirdekli işletim sistemleri size her türlü özgürlüğü sunarken, son derece de güvenli bir ortam sunmaktadır. Virus ve truva atı sorununuz bütünüyle ortadan kalkarken, kullandığınız işletim sisteminin de her koduna rahatlıkla erişebilirsiniz.

Tubitak/Ueka çalışanlarının geliştirdiği bir özgür işletim sistemi olan Pardus,bugün Milli Savunma Bakanlığı' mızın tüm birimlerinde, Emniyet Müdürlüğü' nün tüm birimlerinde yukarıdaki sebepler ile kullanılmaya başlanmıştır. Son kullanıcıya hitap etmesi açısından da ülkemizin öz kaynakları ile ve kendi çocuklarımız tarafından , Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş ve ortaya gerek yurt içi gerekse yurt dışı özgür yazılım topluluklarından sürekli takdir toplar bir seviyeye gelmiştir.

Bu ülke sevdalısı olan herkesin de bilgisayarında mutlaka bulundurması elzem olan Pardus, son kullanıcının her türlü ihtiyacına cevap verecek seviyede ve hatta daha da ilerisindedir. Tek bir kurulum CD si ile ( yaklaşık 700 MB ), hem ihtiyacınız olan bütün ofis yazılımı (Openoffice tam sürüm), hem her yaşta kullanıcıya hitap eden oyunları, ve bir bilgisayarda olması gereken tüm yazılımları sadece bir CD ile 20-25 dk gibi bir sürede( donanımızın çeşitliliğine göre değişebilir) kullanımınıza hazır hale gelen Pardus' denemekten çekinmeyin arkadaşlar. Bu her şeyden önce milli sermaye adına bir ilk adımdır. Özellikle milli hassasiyetlere sahip herkesin mutlaka ama mutlaka kullanması gereken bir işletim sistemidir.

www.ozgurlukicin.com
www.pardus.org.tr

Pardus ile ilgili uğramanız gereken ilk adreslerdir.

Bu sayfayı hazırlayan arkadaşlarımız ricamızı kırmadılar bu başlığı açtılar. Biz de elimizden geldiğince bu uğurda her şekilde yardımcı olmayı borç biliriz.

Gerek bu sayfadan, gerekse www.ozgurlukicin.com adresinde forum alanında YFDogan kullanıcı ismiyle ulaşabilirsiniz.

Selam ve dua ile.
3 HiLAL
KAĞAN
Neden Pardus? Turan3
3 HiLAL

. : ADMİN

Neden Pardus? Empty
MesajKonu: Geri: Neden Pardus?   Neden Pardus? Icon_minitimeCuma Haz. 25, 2010 9:44 pm

Verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim ülküdaşım. Emeğine sağlık. Pardus u bilgisayara yüklemek için neler yapmamız gerekir bu konu hakkında da bilgi verebilirmisin?
mirsehan
TİGİN
TİGİN

Neden Pardus? Empty
MesajKonu: Geri: Neden Pardus?   Neden Pardus? Icon_minitimeC.tesi Haz. 26, 2010 10:16 am

www.ozgurlukicin.com ilk adımlar için uğramanız gerek yerdir sevgili kardeşim. YFDogan üye oluyorsunuz öncelikle. Sonrasında Pardus ile ilgili aradığınız her türlü soru ve sorunlara cevap bulabilirsiniz burada. YFDogan kullanıcı benim bu sayfada. Kullanıcı bilgilerimde msn bilgilerim , e-posta adreslerim var. Dilerseniz msn e ekleyebilirsiniz. Pardus' u kurmadan önce mutlaka okumanız gereken İlk Adımlar bölümüdür.
Şimdiden hayırlı olsun tüm arkadaşlarımıza.
oghouz
.
.

Neden Pardus? Empty
MesajKonu: Selamun ALeykum öncelikle   Neden Pardus? Icon_minitimePaz Haz. 27, 2010 1:48 am

3 HiLAL demiş ki:
Verdiğin bilgilerden dolayı teşekkür ederim ülküdaşım. Emeğine sağlık. Pardus u bilgisayara yüklemek için neler yapmamız gerekir bu konu hakkında da bilgi verebilirmisin?

Pardusu bilgisayarınıza kurabilmek için aşagıdaki linkten faydalanabilirsiniz. Bu linkte Pardus'un kurulumu aşama aşama resimli olarak anlatılmıştır...

http://www.ozgurlukicin.com/ia/pardus-nasil-kurulur/

Genel manada bilgi almak içinse : http://www.ozgurlukicin.com/ia/ linkine gitmeniz ilk adımlarınızı saglam atmanızı kolaylaştırır...

Pardus linux tabanlı Türk İŞletim sistemidir. Diger linux dagıtımlarından farklı olarak kendisine ait bir paket yoneticisi kurulum yöneticisi sistem yöneticisi ve pek cok sistem aygıtı mevcuttur. Ama Pardusun farklı bir işletim sistemi oldugunu Windowstan pardusa geçişlerde ilk bir hafta en azından alışma zorlugu cekeceginizi bilmelisiniz.Ama o bir haftadan sonra bir daha Windows vb lerine elinizi sürmek istemeyeceginizi de bilmelisiniz. Smile

Neden Pardus?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Neden
» NEDEN MİLİYETÇİYİZ?
» Neden Türkçülük ?
» Neden mi Anadolu Türklerin !?
» Tansiyon neden yükselir