BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma

2 posters
YazarMesaj
TÜRK
KAĞAN
Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma Turan3
TÜRK

Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma Empty
MesajKonu: Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma   Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma Icon_minitimeSalı Haz. 16, 2009 9:58 pm

Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma Alp4444

Bizans İmparatoru Diyojen, Türkleri Anadoludan atmak için ordusuyla Malazgirt Ovasına doğru yürüyordu.Parayla asker toplamış, Papadan yardım almıştı.

Bizans İmparatoru Diyojen, Türkleri Anadolu'dan atmak için ordusuyla Malazgirt Ovası'na doğru yürüyordu.Parayla asker toplamış, Papa'dan yardım almıştı.Üçyüz bin i aşkın ordusu yürürken uzun uzun baktıktan sonra gülüyor ve etrafındakilere,

"Dünyada benim ordum kadar kuvvetli bir ordu olabilir mi?" diye soruyordu.

Etrafındakilerde gülüşüp hep bir ağızdan cevap veriyorlardı:

"Asla İmparator Hazretleri!.. Siz ve ordunuz, Alpaslan'ı dize getireceksiniz."

"Öyle olacak. Alpaslan'ı atamın kuyruğuna bağlayıp sürükleyeceğim veya bir demir kafes içerisinde tüm diyar diyar gezdireceğim!"

1071 yılı Ağustos'unun 25'inci (Cuma) günü iki ordu Malazgir Ovasında karşılaştılar.Alpaslan'ın ordusu düşman ordusunun dörtte biri kadardı.Fakat perva etmiyor, dülmanı yanmek ve Anadolu'yu "ebedî yurt" edinmek için savaşacaklarını biliyor, Allah'a güveniyorlardı.

Borular öttü, kösler vuruldu, kılıçlar çekildi, atlar kişnedi.

Tekbir sesleri Malazgirt Ovasını uzun süre çınlattı.Savaş oldu zafer Müslümanlara güldü.Ve kibirli imprator, Alpaslana esir düştü.

Alpaslan imparatoru çadırına aldırdı.Sordu:

"Beni yakalasaydınız ne yapardınız imparator?"

Romen Diyojen, utana sıkıla ve korkarak cevap verdi:

"Ya atımın kuyruğuna bağlar, sürüklerdim veya bir demir kafes içerisinde diyar diyar gezdirirdim."

Tekrar sordu:

"Benim size ne yapacağımı sanıyorsunuz?"

"Ya boynumu vurduracaksınız yahut da benim size yapmayı planladıklarımı yapacak zaferinizle övüneceksiniz"

Sultan Alpaslan, yanındakilere döndü. İmparator'u işaret ederek korkunç bir sesle bağırdı:

"İşte aramızdaki fark! dedi.

Sonra tekrar İmparator'a baktı:

"Sizi serbest bırakacağım ve ülkenize güvenlice dönmeniz için, Tokat'a kadar yanınıza çok sayıda asker vereceğim imparator..."

Romen Diyojen dondu kaldı. Verecek hiçbir cevap bulamadı ve yutkundu yere çöktü.

"Ne kadar yüce olduğunuzu şimdi anlıyorum, siz TÜRKLER bir gün bizleri dize getireceksiniz.Tanrı sizin gibi insanları kutsasın!.." diyebildi sadece.

İste biz böyleydik!
KürŞadcCc
.
.
KürŞadcCc

Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma Empty
MesajKonu: Geri: Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma   Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma Icon_minitimeCuma Şub. 26, 2010 10:32 pm

paylaşım için sağol

Başbuğ Alparslan ve Romen diyojen arasında konuşma
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BAŞBUĞ Alparslan TÜRKEŞ' in Hayatı
» BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ'İ ANLAMAK !
» Başbuğ Alparslan Türkeş'le Söyleşi
» Başbuğ Alparslan Türkeş'in Hastalanması ve Vefatı
» Başbuğ Alparslan Türkeş'in Yemek Duası