BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

YEDİ GÜL...

2 posters
YazarMesaj
Gökberk TİYANŞAN
.
.

YEDİ GÜL... Empty
MesajKonu: YEDİ GÜL...   YEDİ GÜL... Icon_minitimePerş. Ara. 10, 2009 9:33 am

YEDİ GÜL

Yedi gül dikiyorum bu gece gökyüzüne. Yedi yerinden kanıyor gökyüzü bu gece. Şimdi sessiz olun. Sakın haa! Sabır demeyin bana. Yedi yerinden yedi kancık kurşun yiyen yüreğime kimse sabır sözcükleri söylemesin. Adı Mehmet olan yedi karanfil elimden düşerken kimseyi görmek istemeyen yüreğime gözükmeyin. Meydanlara odunlar yığın. Ateşler yakın, bedenimi ateşlere atın. Bu beden ya yanacak bu gece, ya yakacak…

Güle güle diyemedim hiç birine. Güle güle son kez bakamadı hiç biri annesine. Derinden bir ses geliyor sanki, ne o vatan sağ olsun mu dedi biri. Susun, susun bu gece sağ olmasın vatan. Susun bu gidişle sağ olmasın vatan.

Kahpe bir pusunun ardından mı sağ olacak koskoca vatan. Olmasın be olmasın. İt uluması dolu sokaklar. Kan kokan nefesleriyle her yerde itler. Bize kalan ne, yine solmuş bir karanfil ardından vatan sağ olsun demek öyle mi ? Açtılar işte. Demokrasiyi açtılar, özgürlüğü açtılar. Ciğerimin orta yerine kinlerini açtılar. Ben kime gideceğim şimdi. Kimin yakasına yapışıp, kimin ciğerlerine gözümdeki kanı boşaltacağım. Cevap veremiyorsanız bari son kez dinleyin yanan yüreğimi. Yakın ateşleri. Bu yürek ya yanacak bu gece, ya yakacak.

Gecenin karanlığına akıttığım yaşlarım, ah dedikçe çatlayan damarlarım, kanayan yüreğim, acıyan dizlerim… Size geliyor kahpe dağlar. Yedi yerimden vursanız da beni, değil göğsümü deşmek, parçalasanız da bedenimi size geliyorum. Her bir parçanızı tuz buz edeceğim. Etlerim parçalanana kadar vuracağım bağrına. Anamın gözleri kuruyana kadar vuracağım.

Bir gece vakti yaktığın yüreğimde ki yanan ateşle yakacağım hem seni hem içinde gizlediğin kahpeleri…

Artık yakmasanız da olur ateşleri, yedi gül diktim parmak uçlarıma, dikenleriyle oyacağım kardeşime kurşun sıkanın gözlerini…

Tokat'ta şehit düşen 7 yiğidimizin rahmetle anıyorum. Hiç bişey yapamasak bile en azından hepimiz dilimizle, kalbimizle lanet yağdıralım bu kahpeliğe...

Duaya değil bedduaya çağırıyorum herkesi..

Gökberk TİYANŞAN
ülkü gülü/m
KAĞAN
YEDİ GÜL... Turan3
ülkü gülü/m

YEDİ GÜL... Empty
MesajKonu: Geri: YEDİ GÜL...   YEDİ GÜL... Icon_minitimePerş. Ara. 10, 2009 7:36 pm

Yüreğine sağlık ülküdaşım,Yedi gül, yedi fidan Mekanları cennet ruhları şadolsun

YEDİ GÜL...
1 sayfadaki 1 sayfası