BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Pc ye 3 farkli parola

YazarMesaj
Reis_BBoard
.
.

Pc ye 3 farkli parola Empty
MesajKonu: Pc ye 3 farkli parola   Pc ye 3 farkli parola Icon_minitimePtsi Ocak 25, 2010 11:14 pm

Öncelikle hackerlardan korunmanın yolu bilgisayara şifre koymaktır şimdi ben size nasıl şifre koyucağınızı öğreticem ve siz bile hayretler içinde kalacaksınız çünkü bilgisayara tam 3 adet şifre koyucaz birlikte.

Haydi başlıyalım

1-Öncelikle biosa şifre koyalım bunun için öncelikle bilgisayarı yeniden başlatıp delete tuşuna basıp bios ayarlarını açalım.Ordan user pasaport ve sürviver pasaport olacak.Bunlara şifreler koyalım biri biosun ayarlarını korumak için diğeri ise bilgisayarın açılışını korumak için.Şifreleri koymak size kalmıs ama bn ikisinide aynı koydum unutmamak için.Eğer unutursanız tam olarak ne yapıcağınızı bilmiyorum başklararına danışın.Bu ayarı kaldırmak için ise gene bu şıkların üzerine gelerek enter'a bastınızda şifreler disable yani kapatılmış olucaktır...

2-Oturuma şifre koyma=Bunu burdakilerin %95 i biliyordur ama ben tekrar anlatayım.Başlat/Ayarlar/Denetim Masası/Kullanıcı Hesapları/Kendi hesabınızı seçip parola oluştur deyin. Kaldırmak için ise kullanıcı hesaplarından parolayı kaldıra basıp şifreyi yazın ayni şekilde disable olacaktır...

3-Bunuda %50 %60 ınız biliyorsunuz belki ama genede söyliyim.Başlat/çalıştırı açın cıkan pencereye skykey yazın.Ekrandan günçelleştiri tıklayın.En yukarıdan başlatma parolasını işaretleyi tıklayın ve parolanızı yazın.Parolayı kapatmak için sistemin ürettiği parola seçeneğinden anahtarına yerel olrak saklayı tıklayın...

Bunları yaptıktan sonra bilgisayarınız güvende sayılır.Artık bilgisayarımızda 3 adet parola koruması var.Artık kendinizi güvende hissede bilirsiniz.

NOTTT COK ÖNEMLİ: Bu bios parolasını sakın unutmayın en önemlisi bu.Eğer unutursanız uzman birinden yardım alın.
Yinede siz siz olun bu 3 şifreyi bir kağıda yazın ve kimsenin ulaşamiyacağı bir yere koyun (tavsiyemdir).

Eğer beni tanıyorsanız nasıl korunduğumu iyi bilirsiniz ve bunun kesinlikle alıntı olmadığını bilirsiniz, korunma için kendim devamlı kulandığım bir yöntemdir.

Reis

Pc ye 3 farkli parola
1 sayfadaki 1 sayfası