BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
BOZKURTLARIN OTAĞINA HOŞGELDİNİZ.

ÜYE ADI OLARAK TÜRKÇE İSİMLER KULLANINIZ.
AKSİ DURUMDA ÜYELİĞİNİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.

ÜYELİĞİNİZİN HEMEN AKTİF OLMASI İÇİN MAİL ADRESİNİZE GELEN ÜYELİK AKTİVASYON LİNKİNE TIKLAYINIZ.

BOZKURTLAR OTAĞI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ÜLKÜCÜ HAREKET ENGELLENEMEZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI?

3 posters
YazarMesaj
hüzünşairi
YABGU
YABGU

BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI? Empty
MesajKonu: BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI?   BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI? Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 11:43 am

NERDEYSE O IRK SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK HALİNE GETİRLMEYE ÇALIŞILIYOR.BU NE YAAAAA

KALDI Kİ ASIRLARA DEM TUTMUŞ TÜRK MİLLETİ ASLA VE ASLA BAŞKA BİR IRKLA KIYASLANAMAZ.TARİHİMİZE DENK BİR TARİH İNSANLIGIMIZA DENK BİR İNSANLIK KÜLTÜRÜMÜZE DENK BİR KÜLTÜR GÖSTERİLSİN......
KALDI Kİ KARDEŞLİK GİBİ KUTSAL BİR KAVRAM SIRTTAN VURMAYI EKMEK YEDİGİ ÇANAGA İ.....MEYİ VE BU GÜNE KADAR ERMENİLER DE DAHİL HEP KIRMA IRKLARI HİMAYESİNE ALMIŞ BİR IRK ASLA VE ASLA İHANETE YÜZ TUTMUŞ BİR AVUÇ DENSİZLE KARDEŞ OLAMAZ. HÜZÜN ŞAİRİ.

Türk ve Kürt Kardeşliği
Açılım diyerek iki kardeşi birbirine düşürmek istiyorlar...

Bu sene ülkemde "Açılım" diye meşhur olan bir kavram var...
Peki bu açılım dedikleri şey nedir ? Aranızda muhakkak bilenler olacaktır...

Ülkemdeki politikacıların ortaya attığı bu kavram isminden anlaşıldığı gibi bazı olayların açmak yani arda atılmış olayların çözümünü amaçlamış bir sistemdir.
Bu açılımların bir amacıda Türkiye’de yaşayan ve Türk olmayan vatandaşların haklarını savunmak için olduğu söyleniyor sözde...
Bilindiği üzere Türkiye’de Türk,Kürt,Ermeni,Çerkez,Gürcü,Laz vs gibi bir çok ırk vardır.
Bütün ırkların bildiği ve kabul ettiği bir çok şey vardır.Örneğin ülkeyi ******’ün kurduğu ve ülkede konuşulan resmi dilin Türkçe olması,Okutulan derslerin Türkçe olması,Okunan milli marşımızın İstiklal Marşı olması ve en önemlisi de Türkiye’de yaşayan herkes TC Vatandaşı olduğunu kabul etmesi gibi ...
TC vatandaşı olan herkesin Türk olma koşulu yoktur bildiğim ve kabul ettiğimiz kadarıyla,sonuçta ülkemde milyonlarca Türk’ün dışında milyonlarca Çerkez,milyonlarca Laz ve milyonlarca Kürt olabilir...

Şuan ülkemizde, her geçen gün artmakta olan nüfusu ile 10 milyonu aşkın Kürt vardır...

Sözü fazla uzatmıyorum ve yukarda anlatmak istediklerimi anladığınızı ve doğruluğuna sizinde katıldığınızı düşünüyorum...

Senelerden beri öne gelen ,sorun diye adlandırılan ve aslında iki kardeşin birbirine düşürüldüğü bir siyasi çatışma var.Bu çatışmayı günümüzün medyası Türk-Kürt sorunu diye iğrenç bir yakıştırma ile adlandırıyor...
Türkler ve Kürtler senelerden beri aynı yerden yemek yedi ve aynı yerden su içti hatta hala Kürtler bizim yani Türklerin misafiridir...
Türklerde misafirperver olmak önemli bir gelenektir herkes bilir,onun içindir ki Türklerin hiç biri Kürtlere kötü gözde bakmaz ve misafirlerini her zaman korurlar...
Şimdi gelelim Kürtleri sevmediğimizi söyleyen kişi veya gruplara.Bu kişi veya gruplar iki kardeş olan Kürt ve Türk’ü birbirine düşürmeye çalışan kişilerdir...Ben inanmıyorum ki ülkemde yaşayan ve ülkemin suyunu,yemeğini,denizini,yolunu,okulunu,hastanesini,karakolunu ve aklıma şuan gelmeyen bir sürü alanda ülkemden yararlanan bu toplumun gün gelip de bize karşı çıkıp atalarımızın da dediği gibi "Koynumuzda yılan beslemişiz" sözünü yapacaklarına açıkçası ben inanmıyorum...
Düşünüyorum da bu ülkeyi Türkler tek başına kazanmadı ki,Ülkemi kazanmak ve korumak için milyonlarca can verildi ve binlerce cephede savaşıldı ve bu savaşanların arasında her ırktan vatandaşımız vardı...Bunların en önemli örneği ise Çanakkale’de savaşan 2 kardeş vardı bunlar TÜRK ve KÜRT idi...Çanakkale’de dökülen kanları eğer Kürtlerde döktü ise bu ülke Kürtlerin de yardımıyla kazanılmıştır...Onun içindir ki ben bir Türk olarak şunu savunuyorum Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan ve TC kurallarına uyan her Kürt bizim kardeşimizdir ve kardeşimize her zaman sadığızdır...

Kızdığım konular yok mu var elbet;
Mesela açılım diye yola çıkan ülkemde,Kürtçe yayın yapan bir televizyon açıldı.Tamam yaşlı teyzelerimiz Türkçe bilmiyor vs. onlar için belki iyi bir araç oldu ama birde şu yönden işe bakalım,TC olan herkesin resmi dili Türkçedir ve Türkçeyi her vatandaşımız bilmek zorundadır diye düşünüyorum...
Şimdi Türkiye Kürtleri düşünerek Kürtçe yayın yapan bir kanal açtı şimdi örnek Laz kardeşlerimiz çıkıp derse ki "neden bizimde Lazca yayın yapan bir kanalımız yok" ne cevap verecek Türkiye ...
Lazlarda kardeşimiz Kürtlerde Türkiye...

Bu TV kanalını açarak şuan pek anlaşılmasa da ister istemez ülkemde yaşayan diğer ırkların kafalarında ,"neden Kürtçe TV "diye sorular oluştuğunu düşünüyorum...

Bunun yanında en çok kızdığım konu ise Kürtlerin devlete karşı ve devleti çökertmeye çalışan örgütlerle işbirliği yaptığı düşünülüyor...Bu çok yanlış bir düğünce evet terör doğuda ilerleyen ve gelişen bir bölücü grup olabilir ama hiç mi batıdan vatandaşımız yok bu gruplar içinde ?
Doğuda ilerlemelerin en büyük nedeni de ortam şartlarının daha uygun olması ve doğu halkının biraz bu konuda geçmişten beri korkutulmuş olması olsa gerek.
Bir örnek ile açıklamak istiyorum;Gece evinizde uyurken birden kapıda bir ses ve kapınız çalınıyor açıyorsunuz ardından silahlı kişiler size silahı tutmuş ve ya paran yada kızın veya oğlunu peşimize ver diyor,bunları derken sana bir sürü vaat da bulunuyor... Siz ne yaparsınız bu durumda namusunuz mu ,oğlunuzun da işi yok ise o vaatleri düşünerek oğlunuzu mu veririsiniz yoksa var ise paranızı veya yiyecek,içecek mi?
inanıyorum ki herkes o durumda var ise parasını yok ise oğlunu veriri o vaatler için...

Ama unutmadan söylemek istiyorum ülke düşmanlığı yapsın diye vermezdiniz oğlunuzu ,geride duran karınız ve diğer çocuklarınız için verirdiniz oğlunuzu... Bu üzücü bir durum dimi ama gerçek bu...
Ülkemde askerimizin hakları kısıtlanmasa, inanıyorum ki askerimiz biraz serbest olsa ne terör kalır neden Kürtlere karşı duyulan terör yanlısı düşünceler.
Umarın iki kardeş ırk bu durumu aşacak , Türk,Kürt ve ülkemde yaşayan diğer ırklarla ele ele Türkiye büyüyecek ve gücünü her alanda dünyaya gösterecek...

Bu konuyu da kısa ve öz cümlelerle bitirmek istiyorum;
Ülkemde yaşayan her ırk TC vatandaşıdır ve birimiz hepimiz,hepimiz birimiz için yaşamalıyız çünkü biz kardeşiz...
Açılım vs. gibi yollarla ve bazı ırkların haklarını koruyoruz diye yola çıkan kişilerin yaptıkları aslında iki kardeşin arasını bozarak istedikleri Kürt-Türk sorununu yaratmaktır,buna izin verme Türkiye...

TÜRKİYE KARDEŞLERİNE SAHİP ÇIK !
TC KURULURKEN KARDEŞLERİNDE KAN DÖKTÜ !
ÜLKEMİ BÖLMEYE ÇALIŞANLAR SİZDE KARDEŞLERİN ARASINA GİREMEYECEĞİNİZİ BİR GÜN ANLAYACAKSINIZ

ANDIMIZI TC OKULLARINDA OKUYAN HERKES OKUMALIDIR ! / DİĞER IRKLARIN KİMLİK IRKI TÜRK OLMAKTIR!

TC’NİN RESMİ DİLİ TÜRKÇEDİR.
TC’NİN MİLLİ MARŞI İSTİKLAL MARŞI’DIR.
TC’NİN KURUCUSU MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR.
TC’NİN BAYRAĞI BEYAZ AY YILDIZLI AL BAYRAKTIR.

EY KÜRT ,BU ÜLKE İÇİN KAN DÖKEN ATALARINI ÜZME !
ONLAR TÜRKLERİ KARDEŞ BİLİRDİ VE TÜRKLERLE AYNI CEPHEDE CAN VERDİLER !

" BU ÜLKE HEPİMİZİN "
" YABANCILARIN OYUNLARINA GELEREK ÜLKEYİ KİMSEYE VERMEYELİM ! "

Teşekkür Ederim...

Hasan GÜÇLÜ
3 HiLAL
KAĞAN
BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI? Turan3
3 HiLAL

. : ADMİN

MesajKonu: Geri: BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI?   BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI? Icon_minitimePtsi Mart 08, 2010 12:56 pm

Kürtçe Tv dediler ve yayına başladılar (kürtçe diye bir dil yoktur,alfabesi olmayan bir dilin varlığından söz dahi edilemez.Bu ayrı bir konu o nedenle fazla derine inmeyeyim Smile ) Yayına başlayan o sözüm ona Tv nin ilk yayın günü sözüm ona sanatcının çıkıp sahnede söylediği türkü ile başlayayım sözlerime....

İşte, Rojin’in TRT-6(Şeş)’te okuduğu şarkının bazı sözlerinin çevirisi:

“Loy loy... Muhammed yoldaş,
Muhammedimin bedeni dağların zirvesindeki simgedir anacığım,
Sevgilimin bedeni dağların zirvesindeki simge.
Hey ateş düşsün bu Romilerin (Türklerin) evine.
Muhammedimin bedenini darbelediler bu vahşiler.
Diyorlar ki, Romi (Türk) askerleri Muhammedimin yolunu kesmiş.
Haber verelim Diyarbakır'a ve Siverek'e,
Muhammedimizin intikamını alsınlar!”

Kürtlerin “Romi” kelimesini “Türk” anlamında kullandığını, şu anda TRT-6(Şeş)’te program yapan Kürt yazar Muhsin Kızılkaya da, TRT-1’de katıldığı bir programda bizzat ifade etmiştir.

Diğer taraftan bir laz sanatçımızın seslendirdiği Ozan Arif'e ait pusu kurmayın adlı şarkı için neler denilmedi medayada,hatta mahkemelik oldu sanatcı...

Bana kardeşlikten bahsedecekseniz,dökülsün sokaklara kürt halkı ellerinde Türk bayraklarıyla ve pkk yı kınasın... Yapamazlar demeyin yapmazlar....

Neymiş efendim gecenin bi yarısı silahlı kişiler gelirse ya kızını ya oğlunu ya paranı derse ne yaparmışsın... Bırakın acındırmayı ve biraz geçmişe gidelim.
Pkk nın adı henüz duyulmadığı yıllarda köylerine birkaç yabancı gelen köylüler sormadılar kimsiniz necisiniz sadece onları ilgilendiren teklife kulak verdiler. Bize 3-5 çuval un ver sana dolar verelim,hemde ederinden daha fazla dolarlar döküldü önlerine. Kimsenin gıkı çıkmadı başım üstüne beyim denildi. Bugün gidin karadenizin en ücra köyüne ve bir köylüye bu teklifte bulunun, daha köyden çıkmadan jandarma köyü çevirir... Neden? İhtiyaçları yok mu paraya... var hemde ordakilerden daha çok aciz durumdalar. Ama söz konusu vatan olunca gerisi teferruatttır.
Daha sonra yine aynı kişiler aynı köylüye geldiler bize un ver sana şu kadar dolar.. Bu defa verilen dolar azdı ama olsun devamı gelecek elbet denildi... Birsüre sonra yine aynı kişiler ellerinde silahlarla gelir oldular, bize un ver ... parası?... ne parası canınmı kıymetli paramı.... Bir süre sonra daha kalabalık geldiler ya oğlun ya kızın ya para dediler....
Bir düşünün nasıl gelindi bu günlere?????

Bana kardeşlikten bahsetmeyin, daha dün gibi gözümün önünde o sahne... yer hakkari zaman 23 kasım 2008 dtp konvoyu seçim turunda ve hakkaride... sokaklarda halk, pencerelerde balkonlarda.. çoluk çocuk yaşlı genç, kızı erkeği dedesi ninesi... Ellerinde bir bez parçası birde çakal resmi... Bir tezarruhat bir çoşku, sanırsın ki yunan işgalinden egeyi kurtaran Mustafa Kemal'in askerleri geliyor...
Bana kardeşlikten bahsetmeyin..
Bana hain kurşunlara hedef olan , bu vatan uğruna gözünü kırpmadan can veren şehit kardeşlerimden bahsedin...
kagan36
.
.
kagan36

MesajKonu: Geri: BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI?   BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI? Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 8:33 pm

Belki düşüncelerinizde haklısınız peki vatanı bölmek için mücadele eden bir terör örgütünün ardında hangi mantık ben canımdan korkuyorum yapacak bişeyim yok diyerek böyle basit ve banal bir savunma yapar...Hani atalarımız bu vatan için canını esirgememişti....
Kalbi hür aklı selim insanlar(vatanperverler) böyle mantıksız davranmaz.Terör kendine zemin bulduğu yerde palazlanır.Kimse bu kadar insanı zorla sokağa dökmüyor.Kardeşlik edebiyatını laf ebeliği yapan vatan hainlerince yapılmaktadır.Kardeş isen neden ülkemin bütünlüğüne el uzatan kişilerin yanındasın....
Bugün kaçtane kürdü vatan için sokağa dökebilirsin;hangi kürdün eli temiz...Ülke karşıtı tüm eylemlerde bakın bir kürt katılımı var......Bu sözde kardeş denilen ırkın vatan topraklarında yaşayan diğer ırkların sahip olduğu onların olmadığı bir hakları var.Vatan toprağı ile Dili ile Bayrağı ile folklörü ile vb özellikleri ile vatandır bunları bir arada tutanda millettir.Dünya tarihinde nerde görülmüş dili ayrı sevdası ayrı bir milletin devlet kurduğu....

Bugün ABD'ye bakın bu ülkeyi kuran ırklar dünyanın her bir köşesinden gelmiş ama resmi dili tek...

Kardeşiz diyeceksen vatan için sokağa döküleceksin kendi dilim var ben onunla konuşacağım demiyeceksin ne eğri oturacaksın nede yalan konuşacaksın;oturdunmu doğru oturacak dost doğru konuşacaksın serhat,amed demiyeceksin

Arkamı dönünce vurmayacaksın vuracaksan yüzüme karşı vuracaksın bunu da yapabilmek için millet olmak lazım millet.......

BEN BU YAZIYADA YAZANADA YORUM YAPAMADIM YAPABİLECEK VAR MI?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» OZAN ÜNSAL-ALBÜMLERİ-